Trekovky se slevou až 60 %? 🙂 To je Grisport OUTLET! Aktuální nabídku zobrazíte proklikem ZDE.

Technologie

Obuv výrobce Grisport je proto tak kvalitní a oblíbená, protože používá při výrobě nejvyspělejší a nejmodernější dostupné technologie. Stejně tak také přednostně používá  sofistikované materiály, které v sobě obsahují vysokou přidanou hodnotu. Jen namátkou můžeme uvést jedinečnou membránu Sympatex,  superodolný textilní materiál  Cordura či podešve Vibram od nejlepšího světového výrobce.

Ale to není vše. U Grisportu se také podařilo dokonale spojit tradiční klasickou výrobu s použitím těchto sofistikovaných technologií a materiálů. Výsledkem spojení je potom produkt bezkonkurenčně pohodlný a přitom odpovídající nejnovějším trendům ve funkčnosti obuvi.

Klíčovou technologií firmy Grisport je tzv. „injected technology“ – neboli metoda přímého nástřiku kompozitu podešve na svršek obuvi.  Díky tomuto výrobnímu způsobu jsou outdoorové boty Grisport nesmírně pohodlné a lehké.  Jelikož tato technologie je velmi efektivní,  jsou výsledné produkty cenově  dobře konkurenceschopné.

Technologie využité v obuvi Grisport:

Vibram
Podešve od světoznámého italského producenta jsou všude na světě uznávány jako nejlepší podešve pro horolezectví a turistiku. Důležitými vlastnostmi podešví Vibram je jejich excelentní přílnavost na mokrých i suchých površích i výborná odolnost pryžového materiálu. Konstrukce podešví Vibram zaručuje jejich výbornou stabilitu, dostatečnou trakci, trvanlivost a protiskluzné vlastnosti. 

                               Sympatex
                              Sympatex je neporézní fólie z kopolymeru sestávajícího ze 70 % polyesteru (hydrofobní část) a 30 % hydrofilního polyethylenu, která je velmi tenká (má tloušťku asi 5 µm) a dá se roztahovat až na trojnásobek plochy. Nepromokavost je zaručena s až 25 000 mm vodního sloupce, propustnost vodních par a prodyšnost (z vnitřní na vnější stranu fólie) se označuje jako "mimořádně prodyšný" a neprostupnost větru jako "stoprocentní". Propustnost lidského potu je zaručena jen do určité maximální teploty okolního ovzduší (asi 15°C). Všechny pozitivní vlastnosti se dají zachovat i při dlouhodobém použití, protože se v membráně nemohou ucpat žádné póry. Membrána je maximálně ekologická – 100% recyklovatelná, bez obsahu fluorovaných uhlovodíků, bez PTFE a má certifikace podle OEKO- TEX  Standard 100. Membrána se laminuje na podšívku, která je umístěna uvnitř obuvi. 

Spo-Tex
Funkční membrána, která umožňuje nohám v botě  "dýchat" a přitom je udržuje v suchu. Spo-Tex garantuje nejvyšší komfort a hygienu. Membrána  na bázi bezporézního PE je konstruována obdobným způsobem jako Sympatex. Je umístěna mezi podšívku a svrchový materiál. Membrána je odolná vůči průniku vlhkosti do obuvi. Hodnota nepromokavosti samotné membrány je 10.000 mm vodního sloupce (Schmerber). Prodyšnost membrány je dána hodnotou propustnosti vodních par v minimální výši 2700 g/m2/24hod. 

Gritex
Gritex je membrána na bázi polyesteru, která je v obuvi umístěna mezi textilní podšívkou a svrchním materiálem. Použití membrány Gritex zachovává obuvi její přirozenou prodyšnost a brání do určité míry proniknutí vlhkosti dovnitř. Gritex je využíván u zimní městské obuvi a pro turistickou obuv určenou na lehkou a středně náročnou turistiku, tzn., že není vhodný do extrémních nebo vysokohorských podmínek.

        Gore-Tex
       
 Gore-Tex je nejznámější a nejvyužívanější membrána pro outdoorové vybavení. Část membrány z expandovaného PTFE obsahuje více než 1,4 miliardy mikroskopických pórů na centimetr čtvereční. Tyto póry jsou přibližně 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry. Voda v kapalném skupenství tedy nemůže membránou GORE-TEX® proniknout, zatímco vodní pára (voda v plynném skupenství) jí projde snadno. 


   Gri Air
Maximálně prodyšná obuv. Všechny materiály v přímém kontaktu s nohou zajišťují maximální dýchání a ventilaci. Od aktivní uhlíkové vložky a třícestné membrány, přes porézní podšívku, křížově tvarované pryžové výztuhy a veškeré textilní materiály svršku.


Cordura
Pevná trvanlivá obuv vyrobená z Cordury vydrží navěky. Jestli šplháte na horské štíty, objevujete nové kraje nebo jen vychutnáváte odpolední výlet. Cordura je "high performance" tkanina odolná vůči oděru a trhání. Poskytuje extrémní tuhost, odolnost a maximální ochranu. Cordura je ve srovnání s jinými materiály podstatně odolnější, např. 10 x trvanlivější než bavlna, 3 x trvanlivější než standardní polyester, 2x odolnější než standardní nylon. Dalšími vynikajícími vlastnostmi Cordury jsou nízká váha, zvýšená prodyšnost a podstatně rychlejší schnutí ve srovnání s konvenční koženou obuví. Support System
Efektivní systém pro zpevnění kotníku. Byl vyvinut pro perfektní kontrolu chodidla a zajišťuje excelentní stabilitu ve všech fázích pohybu. Dodává pocit  bezpečí a pohodlí i při chůzi dolů terénem nebo na svažitých površích. 

  
Active konstrukce

Tato unikátní konstrukce obuvi vznikla  po 3 letech důkladného výzkumu a nespočetného testování.  Grisport vyvinul  řadu Active, která  poskytuje uživateli vysoký komfort,  nízkou váhu současně s dalšími technickými funkčními vlastnostmi produktu.  Konstrukce je patentována pod číslem 1402436.

Dynamická podpora klenby
Novinka u modelů z kolekce Podzim/zima 2023.
Dynamická podpora klenby zvyšuje oporu paty, chrání chodidlo při chůzi a zvyšuje kontrolu nad kotníkem. Zabraňuje "vyklouznutí" nohy z boty a dává pocit většího bezpečí i v náročnějším terénu.