Trekovky se slevou až 60 %? 🙂 To je Grisport OUTLET! Aktuální nabídku zobrazíte proklikem ZDE.

Materiály

Hovězina  Dakar
Lícová hladká hovězinová useň, která je upravená voskováním, jež přispívá kromě vzhledu i k vodoodpudivosti, vláčnosti a trvanlivosti. Lícová useň se získává z nejkvalitnější vnější části surové kůže. Tloušťka této usně je v rozmezí 2,0 - 2,3 mm.

Nubuk
Nubuk se vyrábí z lícové kůže broušením po líci.  Má hedvábně matný vzhled.
U obuvi Grisport se používá převážně hovězinový nubuk. Je to velmi kvalitní materiál s velkou pevností. Tloušťka této usně je v rozmezí 2,0 - 2,3 mm.

Velur
Kůže je broušená po rubu a má na povrchu krátký vlas.  Lidově se jí říká semiš. Velur je méně náchylný na povrchové poškození než nubuk.  
Zvláštním druhem kůže se vzhledem podobným veluru je tzv. štípenka. Vyrábí se ze spodní vrstvy kůže , obvykle bývá upraven  broušením.  Oproti lícovým kůžím je levnější a méně pevná a trvanlivá.

Cordura 
Pevná trvanlivá obuv vyrobená z Cordury vydrží navěky. Jestli šplháte na horské štíty, objevujete nové kraje nebo jen vychutnáváte odpolední výlet. Cordura je "high performance" tkanina odolná vůči oděru a trhání. Poskytuje extrémní tuhost, odolnost a maximální ochranu. Cordura je ve srovnání s jinými materiály podstatně odolnější, např. 10 x trvanlivější než bavlna, 3 x trvanlivější než standardní polyester, 2x odolnější než standardní nylon.. Dalšími vynikajícími vlastnostmi Cordury jsou nízká váha, zvýšená prodyšnost a podstatně rychlejší schnutí ve srovnání s konvenční koženou obuví. 

Pryž či guma je materiál, získávaný ze surového přírodního nebo syntetického (umělého) kaučuku přídavkem vhodného síťovadla a působením tepla; tento proces se obecně nazývá vulkanizace. Příměsemi pryže jsou saze, oxid železitý (Fe2O3) a křída. Pryž bývá nejčastěji využívána pro výrobu vnějšího běhounu - tzv. podešve.

PU – polyuretan
Plastový materiál hojně používaný pro výrobu obuvi. Nejčastěji jsou z něj produkovány mezipodešve a podešve.  Polyuretan má excelentní vlastnosti pro tento účel.  Je nesmírně trvanlivý a odolný proti oděru. Dobře se tvaruje a je velmi lehký.  Ve srovnání s jinými obuvnickými materiály jako je např. pryž, kůže nebo PVC je jeho životnost několikanásobná. Mezipodešve z PU  mají porézní strukturu a účinně tlumí nárazy. To značně přispívá ke komfortu obuvi.

TPU - termoplastický polyuretan
Bývá často nazýván jako termoplastická pryž.  V obuvnickém průmyslu se používá pro výrobu vnějších podešvi – tzv. běhounů.  Pro Grisport  je exkluzívně dodává světoznámý výrobce podešví Vibram.

Pro tento účel má TPU několik unikátních vlastností:
  • Vysokou odolnost proti oděru
  • Odolnost proti vysokým teplotám
  • Odolnost proti chemikáliím
  • Velmi dobrou přilnavost