Nákupní košík

Počet položek: 0    |     Cena: 0 ,- Kč

Vypravte se s dětmi za ježibabami, za sluncem nebo po zarostlém chodníčku 13.04.2017

Při výběru nové dětské outdoorové obuvi se zaměřte také na její tvar, který má být anatomický s kulatou špičkou, materiál (ideálně useň, textil, ochranná membrána), a dohlédněte také na to, aby byla dětská obuv lehká a celkově pohodlná. S dobrou botou pak můžete bez obav absolvovat i náročnější turistické trasy, třeba v rámci následujících pěkných akcí na Moravě.

3 tipy na jarní turistiku s dětmi

1. Pochod medláneckých ježibab. Moravský odbor Klubu českých turistů Fénix Brno-Medlánky pořádá v sobotu 1. dubna 2017 už 12. ročník turistické akce zahrnující 7 tras od 10 do 50 km. Všechny jsou vedeny v oblasti Brna, v dosahu hromadné dopravy, na místa, kde ježibaby pravidelně pořádají své reje. Například 15km výlet startuje v Medlánkách, pokračuje okolo Bystrce MHD, přehradní hráze, Osady, Rozdrojovic, Pod Mniší horou a končí opět v Medlánkách. Kromě originálního pamětního listu a razítka pochodu s ježibabami můžete získat i velmi žádaný odznak, ale jen do vyprodání zásob (k dispozici je pouze 50 ks). V cíli si pochutnáte na speciálním kotlíkovém guláši připraveném medláneckými ježibabami, který rodiče zapijí svařeným vínem a děti čajem.

2. Cesta za sluncem. Akce stejného klubu, tedy turistů z Brna-Medlánek, se koná 9. dubna 2017. Patří do série 12 podobných setkání a je naplánována na zaniklém hradu Vildenberk, který ve středověku náležel k největším hradům na Moravě. Dodnes se dochovaly pouze části zdiva a příkopy. Na výletě si můžete opéct buřty a svařit víno. Nejlepší přístup ke zřícenině hradu je od Viničných Šumic, Hradská-bus, po zelené a pak modré turistické značce (délka trasy 2,2 km, stoupání 144 m, klesání 51 m). Nebo od Pozořic náměstí-bus po naučné stezce Vildenberk (délka trasy 6,2 km, stoupání 205 m, klesání 115 m).

3.Tradiční jarní 15km Pochod po zarostlém chodníčku, pojmenovaný po klavírním cyklu Leoše Janáčka, se koná na Hukvaldech 13. května 2017. Mezi jeho zastavení patří hrad Hukvaldy a Památník Leoše Janáčka, domek, v němž Janáček tvořil ke konci života. „Letos jsme pro vás připravili řadu atrakcí, jak na Kubánkově, tak i v cíli na koupališti. Buchty nebo koblížky do ruksaku tentokrát neberte, je připraveno bohaté občerstvení,“ uvádí Jiří Strakoš, předseda KČT Hukvaldy.

Ostatně Klub českých turistů je nesmírně akční po celé naší zemi, takže si z jeho kalendáře můžete vybrat akci nejblíže vašemu bydlišti. Třeba ve vaší rodině založíte mnohaletou tradici jarní turistiky, doloženou pamětními listy, razítky, odznaky, ale hlavně nevšedními zážitky.zpět na výpis novinek
Přihlašovací formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinnéPokud ještě nemáte založený účet, zaregistrovat se můžete zde.


Zapomněli jste heslo?


Přihlašovací formulář

Pro ukládání zboží do Wishlistu musíte být přihlášeni.


* položky označené hvězdičkou jsou povinnéPokud ještě nemáte založený účet, zaregistrovat se můžete zde.


Zapomněli jste heslo?


Doporučit známému

* položky označené hvězdičkou jsou povinné

Emailové adresy nebudou nijak zneužity a po odeslání budou smazány.