Nákupní košík

Počet položek: 0    |     Cena: 0 ,- Kč

Jaro otevírá evropskou turistickou sezónu 13.04.2017

Úchvatná krajina okolo italského jezera Como

Jezero Como, třetí největší v Itálii, je vklíněno do jižních výběžků Alp v podobě obráceného písmena Y. Jezdí k němu Němci, Britové, Francouzi, Holanďané a také třeba Brad Pitt. Jen Češi dávají prozatím přednost jezeru Lago di Garda, ale i to se pomalu mění. Nejkrásnější scenérie u jezera Como poskytuje trojúhelník městeček Menaggio, Varenna a Bellagio, z nichž každé je na jiném břehu. V masivu Grigne naleznete několik náročných ferrat, ale i vynikající terén pro lehčí horskou turistiku. K jezeru Como se dopravte buď osobním autem (z Prahy je to 750 km), nebo levně letecky z Prahy či Brna do Bergama, a pak vlakem.

Hory a prastaré rytiny ve skalách Francouzské riviéry

Hornatá část Francouzské riviéry je podstatně méně známá než ta přímořská, avšak nikoli méně zajímavá. Právě naopak. V Přímořských Alpách, v Národním parku Mercantour, se nalézá jedinečná evropská památka, zhruba 36 tisíc skalních rytin z doby bronzové. Skrývají se v Údolí zázraků (Vallée des Merveilles), které je dodnes velmi zapadlé. Můžete do něho vstoupit jen s doprovodem strážců národního parku, přičemž cesta v horském terénu trvá dva dny. Do oblasti vás přiveze takzvaný Vlak zázraků (Trein de Merveilles) z Nice. A do Nice se dostanete letecky s přestupem v Paříži nebo Lyonu.

Horské scenérie a unikátní rašeliniště Bavorských Alp

Oblíbeným centrem turistiky v Evropě je také německé jezero Walchensee obklopené horami. Z vrcholu Herzogenstand (1731 m) uvidíte celé Bavorské Alpy a navazující krajinu až k Mnichovu. Tamní příroda inspirovala řadu umělců, například malíře Vasilije Kandinského a jeho družku Gabrielu Münterovou. Na vlastní oči můžete spatřit i unikát – rozsáhlé rašeliniště Murnauer Moos. Jižní Bavorsko nabízí také poutavou architekturu, například poutní kostel ve Wiesu, zapsaný na seznamu UNESCO. Nejlepší je cestovat do Bavorských Alp po vlastní ose – z Prahy urazíte přibližně 450 km.

Ale než se na jarní turistiku po Evropě vydáte, doporučujeme vám navštívit prodejnu Grisport poblíž vašeho bydliště a vybrat si na horské túry ty nejlepší mountain nebo trekové boty. Protože boty jsou základ – poskytnou vašim nohám oporu i pohodlí. zpět na výpis novinek
Přihlašovací formulář

* položky označené hvězdičkou jsou povinnéPokud ještě nemáte založený účet, zaregistrovat se můžete zde.


Zapomněli jste heslo?


Přihlašovací formulář

Pro ukládání zboží do Wishlistu musíte být přihlášeni.


* položky označené hvězdičkou jsou povinnéPokud ještě nemáte založený účet, zaregistrovat se můžete zde.


Zapomněli jste heslo?


Doporučit známému

* položky označené hvězdičkou jsou povinné

Emailové adresy nebudou nijak zneužity a po odeslání budou smazány.